Home / Eğitim / Gençlik’te Edebiyat Şenliği

Gençlik’te Edebiyat Şenliği

Okuma alışkanlığı kazandırma noktasında yaptığı etkinliklerle gündeme gelen Özel Gençlik İlk ve Ortaokulunda Gençlik Edebiyat Şenliği coşku ile gerçekleşti.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Nitelikli okuma çalışmalarında öğrencilerine farklı ve ilgilerini çekecek etkinlikler gerçekleştiren Özel Gençlik İlk/Ortaokulu, Çocuk Edebiyatı alanında ilgiyle takip edilen yazarların katılımıylaGençlik Edebiyat Şöleni’nin üçüncüsü gerçekleşti. “Gençlik Okuyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen organizasyona on civarında yazar ve çizer katıldı.

Fatih Turanalp, Zekiye Çoban, Ayşe Sevim, Fatma Çağdaş Börekçi, Sümeyra Demir, M.Ahmet Demir, Sıddıka Tasa gibi isimler Gençlik Edebiyat Şenliği etkinliğiyle Özel Gençlik İlk/Ortaokulu öğrencileri ile buluştular.  Gençlik öğrencileri şimdiye kadar severek okudukları kitapların yazarlarıyla tanışıp söyleşi yapma, zihinlerindeki soruları sorup meraklarını giderme şansı bulan öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi.. Yazarlara kitaplarını imzalatıp kitaplıklarında saklayacakları güzel bir hatıra bıraktılar.

17 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen program ilk olarak 1ve 2. Sınıflara yapılan kutu masal etkinliğiyle başladı. Yazar M.Ahmet ve Sümeyra T. Demir öğrencilerle etkileşimli masal etkinliği gerçekleştirildi.

Programın ikinci bölümü okul bahçesindeki imza programı ve çeşitli etkinliklerle devam etti.Memiş ile İbiş gösterisi çeşitli oyunlarla renklenen programda çocuklar doyasıya eğlendi. Yazarlara kitapları imzalatan öğrencilere patlamış mısır ikram edildi.

Kitap Fabrikası etkinliği ile bir kitabın nasıl hazırlandığı bizzat etkinlikle uygulamalı olarak gören Gençlik öğrencileri unutulmaz bir gün yaşadı.

Programı organize eden Özel Gençlik Ortaokulu Türkçe Zümre Başkanı Selma ANLAR, öğrencilerine ana sınıfından 8.sınıfa kadar okuma alışkanlığı kazandırmaya çalıştıklarını ifade ederek bu anlamda da her fırsatta farklı ve öğrencilerin ilgilerini çekecek etkinliklere yer vermeye çalışıyoruz, dedi.  Edebiyat ve şenliği bir araya getirerek öğrencileri teknolojinin ağından kitabın güvenli ortamına yönlendirmeyi amaç edindiklerini söyleyen Anlar, programa katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

“İlk Emir Hayat Tarzım” sloganıyla okuma çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Nurettin Kabak, çıktığımız bu yolda öğrencilerimizi kitaplarla dost edindirmeye ve bu alışkanlıklarını hayat boyu sürdürebilmelerine öncülük etmeye çalışıyoruz diyerek programın gerçekleşmesinde destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

İsmail Ethem Taboru

About ismail

Check Also

Eğitime Uzanan Yol Projesi Başladı

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları tarafından desteklenen, Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super