Home / Eğitim / Konya Hüyük Mevlana İlkokulu’na Kütüphane Desteği

Konya Hüyük Mevlana İlkokulu’na Kütüphane Desteği

AstraZeneca Türkiye çalışanları tarafından, insan ve toplum için artı değer üretme hedefiylekurulan AstraZeneca Türkiye “Daha İyi Bir Yaşam için Gönüllüyüz”Gönüllülük Takımı, Konya’nın Hüyük ilçesinde bulunan ve taşımalı eğitim sistemiyle eğitim veren 350 mevcutlu Mevlana İlkokulu’na yepyeni bir kütüphane kazandırdı.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, İnsan ve toplum için artı değer üretme isteği ve ihtiyacından doğan gönüllülük ruhuyla yola çıkan AstraZeneca Türkiye“Daha İyi Bir Yaşam için Gönüllüyüz”Gönüllülük Takımı 2017 yılı faaliyetlerine, çocukları merkeze aldığı anlamlı bir aktiviteyle başladı ve Konya’nın Hüyük ilçesinde bulunan Mevlana İlkokulu’na bir kütüphane kazandırdı.

Konya’nın Hüyük ilçesindeki Mevlana İlkokulu, 1’inci sınıftan 4’üncü sınıfa kadar toplam 350 öğrenciye eğitim veriyor ve çevredeki 11 köyde ikamet eden çocuklar taşımalı eğitim sistemiyle öğrenimgörmek üzere bu okula geliyor. Okuldaki 350 öğrenciye güzel bir kütüphane kazandırma hedefiyle yola çıkan AstraZeneca Gönüllülük Takımı, ihtiyaç duyulan kitapların alınmasını ve kütüphanenin fiziksel koşullarının iyileştirilmesini üstlendi.Çeşitli şehirlerden gelen Gönüllülük Takımı üyeleri, Konya Hüyük’teki Mevlana İlkokulu’nda buluştu ve Türkiye’nin dört bir yanında bulunan AstraZeneca çalışanlarının aldıkları kitapları el birliğiyle yerleştirdi. Hüyük Kaymakamı’nın açılışını yaptığı kütüphanede 4’üncü sınıf öğrencileriyle birlikte ilk okuma etkinliği yapıldı ve kütüphane kullanıma açıldı. Yeni kütüphane okul yönetimi, veliler, öğrenciler, İlçe Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden son derece olumlu geri bildirimler aldı.

 

İsmail Ethem Taboru

About ismail

Check Also

Eğitime Uzanan Yol Projesi Başladı

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları tarafından desteklenen, Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super