Home / Çevre-Kent / Köpek Toplama Çalışmalarında Şikayetler Hızlı Bir Şekilde Değerlendiriliyor

Köpek Toplama Çalışmalarında Şikayetler Hızlı Bir Şekilde Değerlendiriliyor

Konya Karatay Belediyesi sahipsiz sokak hayvanları yönünde gelen şikayet ve talepleri, ihbara konu olan noktada vatandaş ile birebir telefon görüşmeleri neticesinde hızlıca çözüme kavuşturuyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, 5199 sayılı “Hayvanları Koruma Kanunu” nun 6. Maddesi gereğince sahipsiz ve güçten düşen hayvanların yerel yönetimlerce kurulan veya izin verilen hayvan bakım evlerine götürülmesi zorunludur diyerek sözlerine başlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; bu hayvanların öncelikle söz konusu merkezlerde oluşturulacak müşahade yerlerinde tutulmasının sağlandığını belirtti. Müşahade yerlerinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanların kaydedildikten sonra öncelikle alındıları ortama bırakılmalarının esas olduğunun altını çizen Başkan Hançerli “Karatay Belediyesi olarak mevzuat gereği bölgemizde bulunan sokak köpeklerini toplamakta ve yakalanan hayvanları ‘Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi’ne teslim etmekteyiz.” dedi. 2014 yılında toplam 1872 adet başıboş hayvan yakalandığını ve Ocak ayı itibariyle gelen 135 ihbar telefonunun ardından 110 adet sahipsiz hayvanın işlemlerinin tamamlandığını belirten Başkan Hançerli, 2 araç ve 4 personel nezaretinde hizmete devam ettiklerini kaydetti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından alınan şikayetlerin en hızlı şekilde sonuçlandırıldığını, şikayete konu olan alana ekiplerin ulaştığı andan itibaren vatandaşla birebir telefonla görüşülüp bilgi verildiğini ve sahipsiz hayvanın yakalanması noktasında istişare halinde olduklarının altını çizdi. Sahipsiz hayvanlar ile ilgili talepler (0332) 350 1313 ve (0332) 355 5235 numaralı telefonlardan yapılabildiği gibi Karatay@karatay.bel.tr adresine e-mail atarak, hizmet masalarından, Bimerden veya şahsen müracaat şeklinde yapılabilmektedir.

 

  .:: İ.E.T ::.

About ismail

Check Also

Pedallar Bu Kez Geri Dönüşüm İçin Çevrildi

Son dönemde tüm dünya ülkeleri hem çevre hem de insan sağlığı için bisiklet kullanımına yoğunlaşıyor. …

One comment

  1. karaatay beledıyesını en az 100 kere aramama rağmen mahale halkının rahatsızlığını umursaman ve halkının yanında olmayan bir bledıye olarak utanıyoruz ne halkı düşünen var nede saglıgımızı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super